Γουεστ Μπρομ

Δεν κατάφερε να φύγει με το τρίποντο η Γουέστ Μπρομ η οποία πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας, στην έδρα της Άστον Βίλα με 2-2. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 9ο λεπτό, απειλήθηκε, ωστόσο κόντρα στην ροή του αγώνα κατάφερε να κάνει την ανατροπή με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Περέιρα στο 23ο λεπτό και αυτογκόλ του Μινγκς στο 47ο. Το σκορ καθόρισε ο Ντέιβις στο 92ο λεπτό με την ομάδα του Άλαρνταϊς να βρίσκεται σταθερά στη προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 30-64 και 25 βαθμούς.

Εκτός οι Ιβάνοβιτς (αμυντικός) και Σνόντγκρας (μέσος).

Γουλβς

Ήττα μετά από δύο σερί θετικά αποτελέσματα για τη Γουλβς, με το «βαρύ» 4-0 εντός έδρας κόντρα στην Μπέρνλι. Μόνο την κατοχή είχαν οι «λύκοι» στην αναμέτρηση, πραγματοποίησαν κάκιστο πρώτο μέρος όπου και δέχθηκαν τρία γκολ με τον Γούντ να σκοράρει χατ τρικ. Στο δεύτερο μέρος ουσιαστικά δεν άλλαξε κάτι με το τέρμα του Γουέστγουντ να διαμορφώνει το τελικό σκορ. Στη 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Νούνο Εσπιρίτο Σάντος με ρεκόρ 32-45 και 41 βαθμούς.

Αμφίβολοι οι Σεμέδο (μπακ) και Μουτίνιο (μέσος). Εκτός οι Χιμένεθ (επιθετικός), Γιόνι (μπακ), Μάρσαλ (αμυντικός) και Νέτο (επιθετικός).