Γουεστ Μπρομ

Δεύτερη σερί ήττα για την Γουέστ Μπρομ, αυτή τη φορά με 2-1 εντός έδρας απέναντι στη Λίβερπουλ. Έπαιξαν απελευθερωμένα οι γηπεδούχοι οι οποίοι χωρίς άγχος κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Ρόμπσον-Κανού στο 19ο λεπτό. Από εκεί και έπειτα κλείστηκε πίσω δεχόμενη την ανατροπή στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, με κεφαλιά του αντίπαλου τερματοφύλακα. Υποβιβασμένη εδώ και δύο αγωνιστικές είναι η ομάδα του Άλαρνταϊς με ρεκόρ 33-70 και 26 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι Ιβάνοβιτς (αμυντικός) και Σνόντγκρας (μέσος).

Γουέστ Χαμ

Στο σημαντικότερο σημείο της χρονιάς η Γουέστ Χαμ δεν μπορεί να αποδώσει τα αναμενόμενα καθώς την περασμένη αγωνιστική αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 στην έδρα της Μπράιτον. Σε μία ισορροπημένη αναμέτρηση, τα «σφυριά» παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 84ο λεπτό, κατάφρε να βρει την ισοφάριση τρία λεπτά αργότερα με το πρώτο γκολ του Μπενραχμά στο πρωτάθλημα. Εκτός πρώτης εξάδας βρίσκεται πλέον η ομάδα του Μόγες με ρεκόρ 56-46 και 59 βαθμούς.

Αμφίβολοι οι Λανζίνι (μέσος) και Μασουακού (μπακ).