Γουεστ Μπρομ

Εκτός προγράμματος ισοπαλία για την ομάδα της Γουέστ Μπρομ, εντός έδρας εναντίον της Μπρέντφορντ με 1-1. Οι δύο ομάδες μπήκαν νωθρά στο πρώτο μέρος. Ανέβασαν ρυθμό στο δεύτερο και η ομάδα του Μουρ ευτύχησε να προηγηθεί με τον Μπέιρνς στο 77ο λεπτό της αναμέτρησης. Η Μπρέντφορντ όμως δεν είχε πει τον τελευταίο λόγο στην αναμέτρηση και έτσι ισοφάρισε στο 91ο λεπτό με τον Μακλέοντ ο οποίος βρίσκονται μόνο 10 λεπτά στον αγωνιστικό χώρο. Στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα πλέον οι γηπεδούχοι με ρεκόρ 42-28 και 35 βαθμούς.

Αμφίβολοι οι Σακό (μέσος) και Μπάρτλει (στόπερ).

Bet Info - Γουεστ Μπρομ

Έχει δεχθεί γκολ στα τελευταία εφτά παιχνίδια.

Αστον Βίλα

Εμφατική νίκη για την Άστον Βίλα στην σκληροτράχηλη έδρα της Μίντλεσμπρο με 3-0. Οι φιλοξενούμενοι τα έκαναν όλα σωστά. Άνοιξαν το σκορ μόλις στο 20ο λεπτό με τον Τσέστερ ενώ διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον φορμαρισμένο Άμπραχαμ στο 64ο λεπτό. Το σκορ κλείδωσε ο Γουέλαμ με όμορφο σουτ στο 83ο λεπτό της αναμέτρησης. Στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα πλέον η Άστον Βίλα με ρεκόρ 39-30 και 31 βαθμούς.

Δεν θα αγωνιστούν για μία ακόμα αγωνιστική οι Μπγιάναρσον (μέσος) και Λάνσμπερι (επιθετικός) ενώ αμφίβολοι είναι οι Αντομά (μέσος) και Ντέιβιτς (μέσος).