Γουέστ Χαμ

Επιστροφή στις νίκες με πολύ καλή εμφάνιση για τη Γουέστ Χαμ που πήρε τρίποντο με 3-0, εντός έδρας απέναντι στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Οι γηπεδούχοι ήταν κυρίαρχοι σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και έτσι κατάφεραν να προηγηθούν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ράις στο 41ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο συνέχισαν στο ίδιο μοτίβο καταφέρνοντας να βρουν άλλα δύο τέρματα στο58ο λεπτό με τον Ντιόπ και στο 96ο με τον Φρέντερικς. Πλέον, η ομάδα του Μόγες βρίσκεται στη 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 37-28 και 42 βαθμούς.

Σίγουρα εκτός οι Ογκμπονά (αμυντικός), Γιαρμολένκο (μέσος) και Μαζουακού (αμυντικός). Αμφίβολοι οι Μπαλμπουενά (αμυντικός), Αντόνιο (επιθετικός) και Ράντολφ (τερματοφύλακας).

Τότεναμ

Εξαιρετική στο Γιουρόπα Λιγκ η Τότεναμ η οποία κατάφερε να νικήσει στην έδρα της Βόλφσμπεγκερ με 4-1 έχοντας έτσι το πρώτο χέρι για τη πρόκριση στους «16» της διοργάνωσης. Στα του πρωταθλήματος, εμφανίστηκε κατώτερη των περιστάσεων στην έδρα της Μάντσεστερ Σίτι με συνέπεια να δεχθεί δίκαιη ήττα με 3-0. Ελάχιστες οι φάσεις τις οποίες έγινε απειλητική η ομάδα του Μουρίνιο, πλέον οι «πετεινοί» βρίσκονται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 36-25, έχοντας 36 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Οριέρ (αμυντικός), Λο Σέλσο (μέσος). Αμφίβολος ο βασικός Ρεγκιλόν (μπακ).