Γουέστ Χαμ

Ήττα-αποκλεισμό από τη συνέχεια του κυπέλλου δέχθηκε η Γουέστ Χαμ, στην παράταση με 1-0 χάρις σε γκολ του ΜακΤομινέι στο 97ο λεπτό. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Μόγες αναδείχθηκε ισόπαλη με 0-0 στην έδρα της Φούλαμ. Δεν έπαιξε καλά στο Λονδίνο η ομάδα του Μόγες, δεν έπεισε με την εμφάνιση της και δίκαια δεν άξιζε και δεν πήρε τη νίκη. Πλέον, τα «σφυριά» βρίσκονται στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 34-28 και 39 βαθμούς.

Σίγουρα εκτός οι Γιαρμολένκο (επιθετικός), Ογκμπονά (αμυντικός) και Μαζουακού (μπακ). Αμφίβολοι οι Αντόνιο (επιθετικός), Ράντολφ (τερματοφύλακας) και Μπαλμπουενά (αμυντικός).

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Σε αντίθεση με το πρωτάθλημα, η Σέφιλντ συνεχίζει απτόητη την εξαιρετική της πορεία στο κύπελλο, νικώντας με 1-0 την Μπρίστολ παίρνοντας παράλληλα την πρόκριση για τα προημιτελικά της διοργάνωσης. Στα της Premier League, δέχθηκε ήττα με 2-1, εντός έδρας απέναντι στη Τσέλσι. Έδωσε πολύ χώρο στους φιλοξενούμενους, το μόνο που κατάφερε να κάνει η ομάδα του Γουάιλντερ ήταν να ισοφαρίσει με αυτογκόλ του Ρούντιγκερ στο 54ο λεπτό. Ανόητο πέναλτι του Ράμσντειλ οδήγησε την ομάδα του Τούχελ σε δεύτερο γκολ, σταθερά στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκονται οι «λεπίδες» με ρεκόρ 15-37 και 11 βαθμούς.

Αμφίβολος ο βασικός Μπάλντοκ (μπακ), σίγουρα εκτός για ακόμα έναν αγώνα οι Μπέργκε (μέσος), Ρόμπινσον (αμυντικός) και Ο' Κόνελ (αμυντικός).