Γουέστ Χαμ

Σημαντική νίκη κατάφερε να πάρει η Γουέστ Χαμ, με 3-1 στην έδρα της Γουέστ Μπρομ. Οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν άτυχοι στα πρώτα λεπτά καθώς ο Ράις σημάδεψε το δοκάρι σε εκτέλεση πέναλτι. Μάλιστα, τα «σφυριά» βρέθηκαν πίσω στο σκορ, στο 27ο λεπτό, με την ισοφάριση ωστόσο να έρχεται με τον Σούτσεκ πριν την λήξη του πρώτου μέρους. Στο δεύτερο ημίχρονο αύξησαν την πίεση με αποτέλεσμα οι Ογκμπονά και Αντόνιο να βρίσκουν δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό σκορ. Πλέον, η ομάδα του Μόγες βρίσκεται στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 59-47 και 62 βαθμούς.

Εκτός οι Φαμπιάνσκι (τερματοφύλακας), Λανζίνι (μέσος) και Μασουακού (μπακ).

Σαουθάμπτον

Μετά από ένα μικρό σερί νικών, η Σαουθάμπτον δέχθηκε εντός έδρας ήττα με 2-0 από την Λιντς. Οι γηπεδούχοι δεν ήταν αποτελεσματικοί, αν και βρέθηκαν αρκετές φορές μπροστά από την αντίπαλη εστία, δεν κατάφερε να σκοράρει ενώ παράλληλα δεν μπόρεσε να καλύψει και τα αμυντικά κενά που έχει δεχόμενη δύο τέρματα στα τελευταία είκοσι λεπτά του αγώνα. Η «αρμάδα» του Χάσενχατλ βρίσκεται σταθερά στη 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 47-65 και 43 βαθμούς.

Σίγουρα εκτός οι Μπέρντραντ (αμυντικός) και Σμόλμποουν (μέσος). Αμφίβολοι οι Ρομέου (μέσος) και Άνταμς (επιθετικός).