Γουέστ Χαμ

Για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι έμεινε χωρίς νίκη η Γουέστ Χαμ η οποία αυτή την φορά αναδείχθηκε ισόπαλη, εντός έδρας απέναντι στην Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με 1-1. Αρκετά μοιρασμένο το ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες, οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο 44ο λεπτό με όμορφο γκολ του Σνόντγκρας με την απάντηση ωστόσο να έρχεται στο δεύτερο μέρος με τον Μουσέτ στο 69ο λεπτό. Πλέον η ομάδα του Πελεγκρίνι βρίσκεται στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 12-14 και 13 βαθμούς.

Παραμένουν εκτός οι βασικοί Αντόνιο (μέσος) και Φαμπιάνσκι (τερματοφύλακας).

Νιούκαστλ

Ισόπαλη και η Νιουκάστλ, εντός έδρας με 1-1 απέναντι στην Γούλβς. Η ομάδα του Μπρους μπήκε δυναμικά στην αναμέτρηση και ευτύχησε να προηγηθεί με τον Λασέλς στο 37ο λεπτό. Στο δεύτερο μέρος έδειξε σημάδια χαλαρότητας, ισοφαρίστηκε ενώ στο 82ο λεπτό δέχθηκε κόκκινη κάρτα ο Λόνγκσταφ αφήνοντας τεράστιο κενό στην μεσαία γραμμή για το υπόλοιπο του παιχνιδιού δίχως ωστόσο οι «καρακάξες» να δεχθούν γκολ. Στην 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα πλέον η «αρμάδα» του Άγγλου κόουτς με ρεκόρ 6-15 και 9 βαθμούς.

Εκτός ο τιμωρημένος και βασικός Λόνγκσταφ (μέσος), θα λείψει και ο σημαντικός Σαρ (στόπερ).