Γουέστ Χαμ

Έκανε το 2/2 στο Europa League η Γουέστ Χαμ καθώς αυτή τη φορά νίκησε, εντός έδρας με 2-0 την Ραπίντ Βιέννης. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Μόγες κατάφερε να πάρει σημαντικό τρίποντο, με 2-1 στην έδρα της Λιντς. Παρότι βρέθηκε πίσω στο πρώτο ημίχρονο, παρουσίασε ανταγωνιστική εικόνα στο δεύτερο μέρος κάνοντας την ανατροπή με τα γκολ των Φίρπο (αυτογκόλ) και Αντόνιο. Πλέον, τα «σφυριά» βρίσκονται στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 13-8 και 11 βαθμούς.

Αμφίβολοι οι Τσουφάλ (μπακ) και Φρέντερικς (αμυντικός).

Μπρέντφορντ

Σε ένα ματς «ροντέο», Μπρέντφορντ και Λίβερπουλ μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας (3-3). Οι γηπεδούχοι δεν φοβήθηκαν να παίξουν με επιθετική διάθεση στην αναμέτρηση, άνοιξαν το σκορ στο 27ο λεπτό με τον Πίνοκ ενώ κατάφεραν να βρουν άλλα δύο τέρματα με τους Γιάνελτ και Βίσα στο 63ο και 82ο λεπτό αντίστοιχα. Πλέον, η ομάδα του Φρανκ βρίσκεται στη 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 8-5 και 9 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι ΝταΣίλβα (μέσος) και Σόρενσεν (αμυντικός).