Γουέστ Χαμ

Ανταγωνιστική εικόνα παρουσίασε στο «Στάμφρορντ Μπριτζ» η Γουέστ Χαμ που ωστόσο δεν μπόρεσε να αποφύγει την ήττα με το πλασματικό 3-0. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο μέρος, ανέβασε την ένταση της στο δεύτερο, είχε την απόλυτη κατοχή της μπάλας ωστόσο δύο αδράνειες της άμυνας έδωσαν την ευκαιρία στους γηπεδούχους για να ξεφύγουν στο σκορ. Δεν έδειξαν καλά στοιχεία στην δημιουργία φάσεων οι επιθετικοί των «σφυριών», πλέον η ομάδα του Μόγες βρίσκεται στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 21-19 και 21 βαθμούς.

Αμφίβολοι παραμένουν οι σημαντικοί Λανζίνι (μέσος) και Αντόνιο (επιθετικός). Σίγουρα εκτός ο Μαζουακού (μπακ).

Μπράιτον

Για ακόμα ένα ματς ήταν ανώτερη από τον αντίπαλο, για ακόμα ένα ματς δεν μπόρεσε όμως να πανηγυρίσει νίκη η Μπράιτον που αυτή την φορά αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1, εντός έδρας απέναντι στην Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Πίεσε σε όλο το πρώτο μέρος δίχως όμως να σκοράρει ενώ απέκτησε και αριθμητικό πλεονέκτημα στο 40ο λεπτό. Στο δεύτερο μέρος, σε μία αντεπίθεση δέχθηκε γκολ, ισοφάρισε με σουτ από κοντινή απόσταση του Γουέλμπεκ στο 87ο λεπτό. Πλέον, οι «γλάροι» βρίσκονται στην 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 16-22 και έχοντας 12 βαθμούς.

Εκτός ο βασικός Λάμπτει (μπακ) καθώς και οι αναπληρωματικοί Αντουάν (επιθετικός) και Ιζκιέρδο (επιθετικός).