Γουέστ Χαμ

Δυσκολεύτηκε αρκετά ωστόσο κατάφερε να πάρει πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου η Γουέστ Χαμ, με 1-0 απέναντι στην Στόκπορτ. Σκόρερ του μοναδικού τέρματος του αγώνα ο Ντόσον στο 83ο λεπτό. Στα του πρωταθλήματος, τελευταία φορά που αγωνίστηκαν τα «σφυριά» ήταν την πρωτοχρονιά όταν και έκαναν την έκπληξη παίρνοντας νίκη με 1-0 στην έδρα της Έβερτον χάρις σε γκολ του Σούτσεκ στο 86ο λεπτό. Πλέον η ομάδα του Μόγες βρίσκεται στην 10η θέση με ρεκόρ 24-21 και 26 βαθμούς.

Αμφίβολος ο βασικός Φαμπιάνσκι (τερματοφύλακας), σίγουρα εκτός συνεχίζουν οι Μπαλμπουενά (αμυντικός) και Μασουακού (μπακ).

Μπέρνλι

Δίχως να εντυπωσιάσει με την εμφάνιση της, η Μπέρνλι δέχθηκε εντός έδρας ήττα με 1-0 από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Ελάχιστες οι φάσεις στις οποίες έγινε απειλητική σε όλο το ματς, το γκολ προήλθε έπειτα από αδράνεια της άμυνας και λάθος υπολογισμό του Πόουπ. Πλέον, η ομάδα του Ντάις βρίσκεται στην 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 9-21 και μόλις 16 βαθμούς, σε ισάριθμες αγωνιστικές.

Αμφίβολοι οι αναπληρωματικοί Ντουν (μέσος), Πίκοκ (τερματοφύλακας) και ο βασικός Τέιλορ (αμυντικός).