Γουέστ Χαμ

Ανταγωνιστική εμφάνιση πραγματοποίησε η Γουέστ Χαμ η οποία κατάφερε να ξεκινήσει νικηφόρα στο Europa League με 2-0, στην έδρα της Ντιναμό Ζάγκρεμπ. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο με τους Αντόνιο και Ράις στο 22ο και 50ο λεπτό αντίστοιχα. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Μόγες βρίσκεται σε ύφεση καθώς προέρχεται από δύο σερί ισοπαλίες, με την τελευταία χρονικά να είναι απέναντι στην Σοαυθάμπτον με 0-0, εκτός έδρας.

Εκτός ο βασικός Αντόνιο (επιθετικός) και ο αναπληρωματικός Ρέιντ (αμυντικός).

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Απογοήτευσε στο ευρωπαϊκό της παιχνίδι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που ηττήθηκε με 2-1, στην έδρα της Γιούνγκ Μπόις. Παρότι είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων στο πρώτο μέρος ανοίγοντας το σκορ με τον Ρονάλντο στο 13ο λεπτό, την επηρέασε η κόκκινη που δέχθηκε ο Γουάν Μπισάκα στο 35ο λεπτό. Στο δεύτερο μέρος δέχθηκε την ανατροπή με τον Λίνγκαρντ να χαρίζει ουσιαστικό το τρίποντο κάνοντας ολέθριο λάθος στο 95ο λεπτό. Στα του πρωταθλήματος, στην επιστροφή του Κριστιάνο, η «αρμάδα» του Σόλσκιερ ήταν επιβλητική νικώντας εντός έδρας με 4-1 την Νιουκάστλ.

Εκτός οι σημαντικοί Καβάνι (επιθετικός), Ράσφορντ (επιθετικός) και Τέγες (μπακ) καθώς και οι αναπληρωματικοί Ντιαλό (επιθετικός) και Τζόουνς (αμυντικός). Αμφίβολος ο ημιβασικός ΜακΤομινέι (μέσος).