Γουέστ Χαμ

Συνέχεια στο εξαιρετικό σερί νικών έδωσε η Γουέστ Χαμ που πήρε τους τρεις βαθμούς με 3-2 στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας. Φανταστικός ο Σούτσεκ στο πρώτο μέρος καθώς αν και η ομάδα του βρέθηκε πίσω στο σκορ, με δύο δικά του γκολ έκανε την ανατροπή πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος, την «σκυτάλη» πήρε ο Ντόσον που θα λέγαμε ότι «καθάρισε» με δικό του τέρμα στο 65ο λεπτό. Στη ν5η θέση του βαθμολογικού πίνακα ανέβηκαν τα «σφυριά» που έχουν ρεκόρ 3-24 και 35 βαθμούς.

Μασουακού (μπακ) και Ράντολφ (τερματοφύλακας) παραμένουν εκτός.

Λίβερπουλ

Έβγαλε την αντίδραση που χρειαζόταν την κατάλληλη στιγμή η Λίβερπουλ που νίκησε στο Λονδίνο, τη Τότεναμ με 3-1. Έχασε πολλές ευκαιρίες το πρώτο μέρος ωστόσο κατάφερε να σκοράρει με τον Φιρμίνο στο 49ο λεπτό έπειτα από γύρισμα του Μανέ.  Τον πίνακα των σκόρερς συμπλήρωσαν οι Άαρνολντ και Μανέ σε μία πολύ «γεμάτη» αναμέτρηση για τους φιλοξενούμενους που σίγουρα θα μπορούσαν να σκοράρουν και άλλα τέρματα. Στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα συνεχίζουν να βρίσκονται οι «ρεντς» με ρεκόρ 40-23 και 37 βαθμούς.

Αμφίβολος ο Φαμπίνιο (μέσος), σταθερά εκτός οι Ζότα (μέσος), Τσάμπερλειν (μέσος), Φαν Ντάικ (στόπερ), Μάτιπ (στόπερ) και Κειτά (μέσος).