Γουέστ Χαμ

Τέλος στο σερί νικών για τη Γουέστ Χαμ καθώς δέχθηκε ήττα, στην έδρα της Μάντσεστερ Σίτι με 2-1. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με κεφαλιά του Ντίαζ στο 3ο0 λεπτό, κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση πριν τη λήξη του πρώτου μέρους με τον Αντόνιο από κοντινή απόσταση. Στο δεύτερο μέρος πιέστηκε με αποτέλεσμα να δεχθεί και άλλο τέρμα στο 68ο λεπτό. Σταθερά καλή στις εμφανίσεις της η ομάδα του Μόγες, πλέον βρίσκεται στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 40-31 και 45 βαθμούς.

Σταθερά εκτός οι Μαζουακού (μπακ), Ογκμπόνα (αμυντικός) και Γιαρμολένκο (επιθετικός), αμφίβολοι οι σημαντικοί Φαμπιάνσκι (τερματοφύλακας) και Φρέντερικς (μπακ) καθώς και ο αναπληρωματικός Ράντολφ (τερματοφύλακας).

Λίντς

«Πικρή» εντός έδρας ήττα δέχθηκε η Λιντς, με 1-0 από την Άστον Βίλα. Αρκετά μοιρασμένη η συγκεκριμένη αναμέτρηση, το σκορ καθορίστηκε από το 5ο λεπτό με τον Ελ Γκάζι. Από εκεί και έπειτα, η ομάδα του Μπιέλσα προσπάθησε να έχει την κατοχή και να δημιουργήσει φάσεις δίχως όμως τελικά να βρει την απάντηση, δίχως να μπορέσει να σκοράρει κάποιο τέρμα. Πλέον, η «αρμάδα» του Αργεντινού τεχνικού βρίσκεται στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 38-27 και 40 βαθμούς.

Σταθερά εκτός οι Φόρσοου (αμυντικός) και Κοχ (μέσος), αγωνίστηκαν με την U21 μεσοβδόμαδα και επιστρέφουν στην αποστολή οι Ποβέδα (επιθετικός) και Ροντρίγκο (επιθετικός), αμφίβολοι οι σημαντικοί Φίλιπς (μέσος) και Σάκλετον (μέσος) καθώς και ο μακροχρόνια απών Μπεράρντι (αμυντικός) ο οποίος δεν βρίσκεται στο 100% λόγω μακροχρόνιας απουσίας από τον αγωνιστικό χώρο.