Γουέστ Χαμ

Συνεχίζει από εκεί που σταμάτησε την περσινή χρονιά η Γουέστ Χαμ η οποία νίκησε αυτή τη φορά με 4-2 στην έδρα της Νιουκάστλ. Παρότι βρέθηκε στο ημίχρονο να χάνει με 2-1, έπαιξε καταπληκτικό ποδόσφαιρο στο δεύτερο μέρος καταφέρνοντας να κάνει την ανατροπή με τους Μπενραχμά, Σούτσεκ και Αντόνιο στο 53ο, 63ο και 66ο λεπτό αντίστοιχα. Απόλυτα ικανοποιημένος με την ομάδα του ο Μόγες που δήλωσε πως η ομάδα του έδειξε χαρακτήρα σε μία δύσκολη έδρα.

Μοναδικό πρόβλημα τραυματισμού αυτό του Μασουακού (μπακ).

Λέστερ

Με τρίποντο ξεκίνησε τη φετινή σεζόν η Λέστερ καθώς νίκησε με 1-0, εντός έδρας την Γουλβς. Η ομάδα του Ρότζερς κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 41ο λεπτό με τον Ρικάρντο Περέιρα να πραγματοποιεί φοβερή ντρίπλα και να σερβίρει για τον Βάρντι. Από εκεί και έπειτα οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους δίχως όμως καμία να βρει άλλο γκολ στο ματς.

Εκτός οι βασικοί Καστάνιε (μπακ), Έβανς (στόπερ) και Φοφανά (αμυντικός) καθώς και οι αναπληρωματικοί Μπέρντραντ (μπακ), Τζάστιν (μπακ) και Μεντί (μέσος). Αμφίβολος ο σημαντικός Μάντισον (μέσος).