Γουέστ Χαμ

Επιστροφή στις νίκες για τη Γουέστ Χαμ, με 3-2 στην έδρα της Γουλβς. Εκπληκτική η εικόνα της ομάδας του Μόγες στο πρώτο μέρος, άνοιξε το σκορ με εκπληκτικό σόλο του Λίνγκαρντ ενώ Φορνάλς και Μπόουεν συμπλήρωσαν τον πίνακα των σκόρερς στο 14ο και 38ο λεπτό. Από εκεί και έπειτα, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να επιστρέψουν στο ματς με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο δίχως όμως τα «σφυριά» να ισοφαριστούν. Εντός τετράδας πλέον βρίσκεται η «αρμάδα» του Σκωτσέζου κόουτς με ρεκόρ 48-37 και 52 βαθμούς.

Τραυματισμός σοκ για τον Ράις (μέσος) που αναμένεται να λείψει για μεγάλο χρονικό διάστημα. Έγινε αναγκαστική αλλαγή στο προηγούμενο ματς ο σημαντικός Αντόνιο (επιθετικός) και αναμένεται να λείψει και από το επερχόμενο ματς, σταθερά εκτός οι Γιαρμολένκο (επιθετικός), Ογκμπόνα (αμυντικός) και Ράντολφ (τερματοφύλακας).

Λέστερ

Ήττα μετά από τέσσερις αγωνιστικές δέχθηκε η Λέστερ, με 2-0 εντός έδρας κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι. Η ομάδα του Ρότζερς δεν παρουσίασε καλό «πρόσωπο» στον αγώνα, απειλούταν όλη την ώρα από τον αντίπαλο δίχως αυτή ποτέ να μπορέσει να βγει στην αντεπίθεση με αξιώσεις. Τα δύο γκολ της αναμέτρησης επιτεύχθηκαν στο δεύτερο μέρος με τους γηπεδούχους να έχουν μόλις πέντε προσπάθειες για να σκοράρουν. Σταθερά στη 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκονται οι «αλεπούδες» με ρεκόρ 53-34 και 56 βαθμούς.

Σίγουρα εκτός οι σημαντικοί Μπαρνς (επιθετικός), Τζάστιν (μπακ) και Σογιουντσού (αμυντικός) καθώς και ο αναπληρωματικός Μόργκαν (αμυντικός). Αμφίβολος ο ημιβασικός Ουντέρ (μέσος).