Γουέστ Χαμ

Μπήκε νωθρά στο πρώτο μέρος όμως άλλαξε πρόσωπο και τελικά νίκησε εντός έδρας με 3-1 την Κάρντιφ. Η ομάδα του Πελεγκρίνι κινδύνευσε να δεχθεί γκολ στο πρώτο ημίχρονο με τον Φαμπιάνσκι όμως να σώζει το πέναλτι. Στο δεύτερο μέρος η είσοδος του Πέρεθ στην θέση του τραυματία Αρνανούτοβιτς άλλαξε τις ισορροπίες της αναμέτρησης. Πέτυχε δύο γκολ και ήταν ο παίκτης που έδωσε την νίκη στους γηπεδούχους με τους Αντόνιο και Μέρφι να συμπληρώνουν απλά τον πίνακα τον σκόρερς. Στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα η Γουέστ Χαμ με ρεκόρ 20-23 και 18 βαθμούς.

Εκτός ο Αρναούτοβιτς (επιθετικός) για ένα μήνα καθώς αποκόμισε πρόβλημα στην προηγούμενη αναμέτρηση και έγινε αλλαγή πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Σταθερά εκτός οι Λανζίνι (μέσος), Σάντσεζ (στόπερ) και Φρέντερικς (μέσος).

Κρύσταλ Πάλας

Κακό ποδόσφαιρο και ήττα για την Κρίσταλ Πάλας στην έδρα της Μπράιτον με 3-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στην αναμέτρηση με πέναλτι του Μάρει ενώ η κόκκινη του Ντάφι δεν έδειξε να επηρεάζει την επιθετική διάθεση των γηπεδούχων οι οποίοι βρήκαν άλλα δύο τέρματα με τους Μπαλογκούν και Αντον. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν το σκορ με πέναλτι του Μιλιβόγιεβιτς στο 81ο λεπτό. Σε κρίση η ομάδα του Χότζον η οποία βρίσκεται στην 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 11-20 και μόλις 12 βαθμούς.

Θα απουσιάσουν οι Μπεντέκε( επιθετικό), Νταν (μπακ) και Γουίκαν (επιθετικός).