Γουέστ Χαμ

Δεύτερη σερί αγωνιστική που πετυχαίνει τέσσερα γκολ η Γουέστ Χαμ, αυτή τη φορά απέναντι στην ποιοτικότατη Λέστερ με το σκορ να διαμορφώνεται στο 4-1. Άνοιξε το σκορ στο 26ο λεπτό ο Φορνάλς ενώ την σκυτάλη στη συνέχεια πήρε ο Μπενραχμά στο 56ο λεπτό. Το σκορ διαμόρφωσε ο Αντόνιο με δύο γκολ τα οποία τον έκαναν τον αρχισκόρερ στην ιστορία του κλαμπ. Στα μεταγραφικά, τα σφυριά απέκτησαν τον Ζουμά (στόπερ) έναντι 30 εκατομμυρίων ευρώ από την Τσέλσι.

Εκτός οι Ρέιντ (τερματοφύλακας) και Μασουακού (μπακ).

Κρύσταλ Πάλας

Ισόπαλη με 0-0 αναδείχθηκε η Κρίσταλ Πάλας, εντός έδρας κόντρα στη Μπρένφορντ. Αμφότερες είχαν τις ευκαιρίες τους στην αναμέτρηση δίχως ωστόσο καμία να καταφέρει να σκοράρει. Παραμένει χωρίς νίκη στον πάγκο της ομάδας του ο Βιειρά που αποκλείστηκε από την συνέχεια του Λιγκ Καπ καθώς ηττήθηκε στην έδρα της Γουότφορντ με 1-0. Στα των μεταγραφών, η Κρίσταλ προσπαθεί να κλείσει τον Νκετιά (επιθετικός) από την Άρσεναλ δίνοντας 20 εκατομμύρια λίρες.

Εκτός οι σημαντικοί Έζε (μέσος) και Μιλιβόγεβιτς (μέσος) καθώς και οι Ολισέ (μέσος) και Φέργκιουσον (αμυντικός).