Γουέστ Χαμ

Σε μία άκρως ισορροπημένη αναμέτρηση στην έδρα της Μπόρνμουθ, η Γουέστ Χαμ αναδείχθηκε ισόπαλη με 2-2. Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε ο φορμαρισμένος Γιαρμολένκο στο 10ο λεπτό με τους γηπεδούχους ωστόσο να κάνουν την ανατροπή στο 48ο λεπτό. Η απάντηση ήρθε από τον Κρέσγουελ στο 74ο με τα υπόλοιπα δεκαπέντε λεπτά να είναι γεμάτα ευκαιρίες για τις δύο ομάδες χωρίς καμία να καταφέρνει να βρει το τέρμα της νίκης. Έτσι πλέον η ομάδα του Πελεγκρίνι βρίσκεται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 10-9 και 12 βαθμούς.

Εκτός παραμένει ο βασικός Αντόνιο (επιθετικός).

Κρύσταλ Πάλας

Επέστρεψε στις νίκες η Κρίσταλ Πάλας καθώς πήρε τους τρεις βαθμούς, εντός έδρας απέναντι στην Νόριτς με 2-0. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μιλιβόγεβιτς στο 21ο λεπτό ενώ ο Τάοουσνετ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας στο 92ο με όμορφο σουτ. Έτσι η «αρμάδα» του Χότζον βρίσκεται πλέον στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 6-7 και 11 βαθμούς.