Γουέστ Χαμ

Εξαιρετική εμφάνιση από την Γουέστ Χαμ και νίκη με 3-0 στην έδρα της ανταγωνιστικής Νιουκάστλ. Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Τσιτσαρίτο ο οποίος πέτυχε δύο γκολ ενώ εξίσου σημαντική ήταν και η συνεισφορά του Φελίπε Άντερσον. Έδειξε την ποιότητα που κατέχει το σύνολο του Πελεγκρίνι και πλέον οιγηπεδούχοι ανέβηκαν βαθμολογικά και βρίσκονται στην 13η θέση της βαθμολογίας με ρεκόρ 17-22 και 15 βαθμούς. Ίσως η πιο πειστική εμφάνιση της Γουέστ Χαμ για την φετινή χρονιά καθώς δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου από τον αντίπαλο.

Εκτός σταθερά οι Φρέντερικ (στόπερ), Λανζίνι (μέσος), Σάντσεζ (στόπερ) και Ρέιντ (στόπερ). Χάνει όλη την σεζόν ο Γιαρμολένκο και πλέον δεν υπολογίζεται.

Κάρντιφ

Έβγαλε ψυχικά αποθέματα και μπόρεσε να γυρίσει τον παιχνίδι στην έδρα της, απέναντι στην Γουλβς με τελικό σκορ το 2-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Ντόχερτι στο 18ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση, πίεσαν κυρίως από τα άκρα και έτσι κατάφεραν να πετύχουν γκολ με τον Γκούναρσον στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης. Κατάφεραν μάλιστα να γυρίσουν ολοκληρωτικά το παιχνίδι με τον Χόλιετ να σκοράρει στο 77' και έτσι να χαρίζει τρεις υπερπολύτιμους βαθμούς στην Κάρντιφ. Στην 16η θέση της βαθμολογίας η ομάδα του Γουάμοκ με ρεκόρ 13-27 και 11 βαθμούς.

Συνεχίζει εκτός ο Ρίτσαρντς (στόπερ) ενώ αμφίβολοι είναι οι Ζοχορέ (μέσος) και Κούνινγκμαν (αμυντικός).