Γουέστ Χαμ

Παρουσίασε σαφώς βελτιωμένη εικόνα η Γουέστ Χαμ η οποία όμως και πάλι δεν μπόρεσε να κερδίσει κάτι από την αναμέτρηση, χάνοντας με 2-1 στην έδρα της Άρσεναλ. Κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Αντόνιο στο 45ο λεπτό έπειτα από πολύ όμορφη παράλληλη πάσα του Φρέντερικς, της «στοίχισε» μία αμυντική αδράνεια στο δεύτερο μέρος τον βαθμό της ισοπαλίας. Πρόκριση στην επόμενη φάση του Καραμπάο Καπ πήραν τα «σφυριά» με το εμφατικό 5-1, εντός έδρας απέναντι στην Χαλ. Δεν θα βρίσκεται στην άκρη του πάγκου ο Μόγιες καθώς βρίσκεται σε καραντίνα.

Εκτός ο βασικός Ντιόπ (αμυντικός) και ο αναπληρωματικός Κούλεν (μέσος).

Γουλβς

Ανταγωνιστική μόνο για ένα ημίχρονο ήταν η Γουλβς στην εντός έδρας αναμέτρηση κόντρα στην Μάντσεστερ Σίτι, με αποτέλεσμα να δεχθεί την ήττα με 3-1. Καθόλου καλό «πρόσωπο» δεν εμφάνισαν στο πρώτο μέρος οι παίκτες του Εσπιρίτο που ωστόσο φάνηκαν αλλαγμένοι στο δεύτερο μέρος, με τους Ποντένσε και Χιμένεθ να πραγματοποιούν πάρα πολύ καλό ματς. Λίγο έλειψαν οι «λύκοι» να φτάσουν στην ισοφάριση, εν τέλει ο Ζεζούς κατάφερε να «κλειδώσει» το τρίποντο για την ομάδα του λίγο πριν την λήξη της αναμέτρησης.

Εκτός παραμένει ο βασικός Γιόνι Κάστρο (μπακ), αμφίβολος ο σημαντικός Μάρσαλ (αμυντικός).