Γουέστ Χαμ

Νέα νίκη, αυτή την φορά με 1-0 κατάφερε να πάρει η Γουέστ Χαμ εντός έδρας απέναντι στην Μπέρνλι. Είχε την κατοχή και τις ευκαιρίες, κατάφερε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό με τον Αντόνιο να σκοράρει από κοντινή απόσταση. Στην συνέχεια, έλεγξε πλήρως το παιχνίδι φτάνοντας σε ακόμα ένα τρίποντο, με την ομάδα του Μόγες πλέον να «κοιτάει» Ευρώπη καθώς βρίσκεται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 25-21 και έχοντας 29 βαθμούς.

Εκτός συνεχίζουν οι σημαντικοί Μπαλμπουενά (αμυντικός) και Μασουακού (αμυντικός).

Γουεστ Μπρομ

Τεράστια νίκη κατάφερε να πάρει η Γουέστ Μπρομ, με 3-2 στην έδρα της Γουλβς. Κατάφερε να προηγηθεί με πέναλτι στο 8ο λεπτό ενώ παρότι δέχθηκε την ανατροπή πριν την λήξη του πρώτου μέρους, έπαιξε άριστα στο δεύτερο με τους Ατζάγι και Περέιρα να σκοράρουν στο 52ο και 56ο λεπτό. Τρίποντο «ανάσα» για την ομάδα του Άλαρνταις που ωστόσο συνεχίζει να βρίσκεται εντός επικίνδυνης ζώνης και πιο συγκεκριμένα στην 19η θέση με ρεκόρ 14-41 και μόλις 11 βαθμούς σε 18 αγωνιστικές.

Συμπλήρωσε κάρτες και θα απουσιάσει ο βασικός Κάλαχερ (μέσος)  όπως και οι σημαντικοί Φίλιπς (μέσος), Τάουνσεντ (αμυντικός), Ντιανγκαρά (επιθετικός), Τζόνστοουν (τερματοφύλακας) και Γκραντ (επιθετικός).