Γουέστ Χαμ

Μέτα από ένα αήττητο σερί τριών αγώνων, η Γουέστ Χαμ δέχθηκε την ήττα με 2-1 στην έδρα της Λίβερπουλ. Αν και προηγήθηκε με τον όμορφο σουτ του Φορνάλς στο 10ο λεπτό, δεν μπόρεσε να εμφανίσει ανταγωνιστικό πρόσωπο για το υπόλοιπο της αναμέτρησης, δεχόμενη δύο γκολ με τους Σαλάχ και Γιότα στο 42ο και 85ο λεπτό της αναμέτρησης. Πλέον η «αρμάδα» του Μόγες βρίσκεται στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 13-10 και 8 βαθμούς.

Αντιμετώπισαν κάποια προβλήματα οι Νομπλ (μέσος) και Κρέσγουελ (μπακ) που αναμένεται ωστόσο να βρίσκονται κανονικά στην αποστολή, απών για ακόμα ένα παιχνίδι ο βασικός Αντόνιο (φορ).

Φούλαμ

Επιτέλους νίκη για την Φούλαμ, με 2-0 εντός έδρας κόντρα στην Γουέστ Μπρομ. Μπήκε δυναμικά στο ματς και κατάφερε να προηγηθεί με κοντινή κεφαλιά του Ριντ στο 26ο λεπτό. Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Άινα έπιασε ένα τρομερό σουτ στην πάνω αριστερή γωνία του τέρματος καθορίζοντας το τελικό σκορ στο ματς. Από εκεί και έπειτα, η ομάδα του Πάρκερ έκανε διαχείριση του σκορ, πλέον βρίσκεται στην 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 7-14 και 4 βαθμούς.

Εκτός συνεχίζουν οι σημαντικοί Καμαρά (επιθετικός), Τετέ (μπακ), Ονομά (μέσος) και Κονγκολό (αμυντικός).