Γκοϊάς

Επιστροφή στις ήττες πραγματοποίησε στην 6η της αγωνιστική υποχρέωση για το πρωτάθλημα η γηπεδούχος Γκόιας. Οι «βερντάο» αντιμετώπισαν εκτός έδρας την CS Αλαγκοάνο, σε μία αναμέτρηση όπου και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν δυναμικά, αμφότερες δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες για γκολ, αλλά η γηπεδούχος ομάδα κατάφερε στο 62' να πάρει πρώτη προβάδισμα με 1-0, αποτέλεσμα το οποίο δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του αγώνα κι έδωσε στους φιλοξενούμενους την εκτός έδρας ήττα. Ήττα με την οποία η ομάδα από την Γκοϊάνια άφησε πίσω τις δύο συνεχόμενες νίκες της με Σεάρα (2-1) και Μποταφόγκο (1-0) και συνέχισε στους 9 βαθμούς, ούσα έτσι στην 12η θέση της βαθμολογίας.

Ο μόνος απόντας απόψε για την γηπεδούχο ομάδα θα είναι ο Βάλτερ (Ε), ο οποίος συμπλήρωσε κάρτες και είναι τιμωρημένος.

Bet Info - Γκοϊάς

Στο μέχρι στιγμής πρωτάθλημα η ομάδα του Μαουρίσιο Μπαρμπιέρι έχει αγωνιστεί εντός έδρας μόλις τρείς φορές, όπου σε όλες τις αναμετρήσεις κατάφερε να σημειώσει τουλάχιστον ένα γκολ, ενώ οι δύο εξ'αυτών συνδυάστηκαν και με Goal/Goal.

Τσαπεκοένσε

Την τέταρτη φετινή της ήττα «γνώρισε» στην 7η «στροφή» του πρωταθλήματος η φιλοξενούμενη απόψε Τσαπεκοένσε. Η «Τσάπε» υποδέχθηκε εντός έδρας την πρωτοπόρο Παλμέιρας, σε ένα παιχνίδι όπου δεν μπήκε και τόσο δυνατά, βρέθηκε από το ξεκίνημα υπό την υπεροχή των φιλοξενούμενων, στο 32' δέχθηκε το 0-1 αλλά πέντε λεπτά αργότερα με τον Εβεράλντο ισοφάρισε με πέναλτι σε 1-1, στο 45' δέχθηκε όμως το 1-2, στο δεύτερο ημίχρονο και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες για ένα γκολ, αλλά το σκορ του πρώτου ημιχρόνου δεν άλλαξε ποτέ και έδωσε στην γηπεδούχο ομάδα την εντός έδρας ήττα. Με τον τρόπο αυτόν, η ομάδα από την Τσαπέκο επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα μετά από την εκτός έδρας νίκη επί της Κρουζέιρο με 2-1, μένοντας έτσι στους 7 μόλις βαθμούς και βρισκόμενη πλέον στην 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Από πλευράς φιλοξενούμενων απόψε θα απουσιάσουν οι τραυματίες Βάγκνερ (Τ), Γιάν Ρολίμ (Μ), Τιάγκο Σάντος (Ε), Εντουάρντο (Α), Ρίλντο (Ε) και Καϊκέ Σα (Α), αλλά και οι τιμωρημένοι λόγω καρτών Ντούγκλας (Α) και Ζοάο Ρικάρντο (Τ).