Γκλάντμπαχ

Μια απίθανη γκάφα του Ζόμερ στο 26ο λεπτό έφερε τη Μπορούσια πίσω στο σκορ στο 26ο λεπτό της συνάντησης στο Μόναχο, στη συνέχεια όμως η ομάδα του Μεχενγκλάντμπαχ έπαιξε πολύ καλά, ισοφάρισε με το αυτογκόλ του Παβάρ στο 37' και άξιζε να φτάσει στην ανατροπή αλλά έπεσε πάνω σε έναν καταπληκτικό Νόιερ. Τουναντίον μάλιστα, στο 87' η Μπάγερν ήταν αυτή που βρήκε το τρίτο γκολ και υποχρέωσε τα Πουλάρια σε ήττα (2-1) που ενδεχομένως να τους κοστίσει ακριβά καθώς παραμένουν στο -1 από την προνομιούχο τέταρτη θέση της κατάταξης, συνεπώς η νίκη στο αποψινό παιχνίδι είναι απαραίτητη.

Τιμωρημένος ο βασικός αμυντικός Μπενσεμπαινί, τραυματίας ο φορ Τιράμ.

Bet Info - Γκλάντμπαχ

6 συνεχόμενα γκολ/γκολ εντός έδρας.

Βόλφσμπουργκ

Δυνατό το ξεκίνημα των Λύκων στην εντός έδρας αγωνιστική υποχρέωση με τη Φράιμπουργκ βρίσκοντας δύο γκολ με τον σέντερ φορ Βέρχορστ στο πρώτο μέρος, στη συνέχεια όμως έριξε το ρυθμό, άφησε χώρους στους επικίνδυνους φιλοξενούμενους που επίσης σκόραραν δις. Οι πράσινοι θα ήθελαν κάτι περισσότερο από το βαθμό της ισοπαλίας (2-2) αλλά διατηρούν ισχυρό προβάδισμα τόσο για την έκτη θέση όσο και για την έξοδο στο Γιουρόπα Λιγκ γενικότερα, ενώ αξίζει να σημειωθεί πως και φέτος πρόκειται για ένα συγκρότημα που συνηθίζει να παίζει καλύτερα μακριά από την έδρα του παρά σε αυτήν, είτε με κόσμο είτε χωρίς.