Γκλάντμπαχ

Από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό της εξόδου στο Μπίλεφελντ ήταν ανώτερη από την Αρμίνια, δημιούργησε πάμπολλες ευκαιρίες προς τα αντίπαλα καρέ και μολονότι σκόραρε μόνο μία φορά με τον σέντερ φορ Εμπολό, αυτό ήταν αρκετό για να πάρει το τρίποντο (0-1). Πρώτη νίκη μετά από καιρό για τα Πουλάρια που έχουν μείνει στο -3 από το όριο εισόδου στην Ευρώπη, το τελευταίο παιχνίδι τους δε μας έκανε σοφότερους καθώς επιβεβαιώθηκε η αδυναμία της Μπορούσια να μετουσιώσει σε γκολ τις φάσεις που δημιουργεί στα παιχνίδια της. Μέτριες οι επιδόσεις της ως τώρα στο Μεχενγκλάντμπαχ (2-4-1 με 5/7 under).

Λαζάρο (Μ) και Τιράμ (Ε) είναι απόντες.

Bet Info - Γκλάντμπαχ

Η Μπορούσια σκόραρε και στα 23 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Μπάγερν Μονάχου

Το παιχνίδι με την Μάιντζ στο Μόναχο την προηγούμενη εβδομάδα έδειχνε να στραβώνει στο ημίχρονο καθώς βρέθηκε πίσω στο σκορ με δύο τέρματα διαφορά, ωστόσο στην επανάληψη υπήρξε καταιγιστική σκοράροντας πέντε φορές και φτάνοντας στη νίκη (5-2) με ανατροπή. Με αυτόν τον τρόπο το συγκρότημα του Φλικ παρέμεινε στην κορυφή της Μπουντεσλίγκα με προβάδισμα δύο τερμάτων από τη Λειψία, φαίνεται πως η κούρσα του πρωταθλήματος θα παιχτεί ανάμεσα σε αυτές τις δύο ομάδες αφού Μπάγερ και Ντόρτμουντ έχουν μείνει πίσω. Πολύ καλή η συγκομιδή της Μπάγερν μακριά από το Μόναχο (5-1-1 με 6/7 over).