Γκλάντμπαχ

Τα δύο γκολ από τα αποδυτήρια των Πλέα και Τιράμ στο 1' και στο 7' της έδωσαν πολύ μεγάλη ώθηση στη Φρανκφούρτη, ακολούθησε στην επανάληψη η εύστοχη εκτέλεση πέναλτυ του Μπενσεμπαινί κι έτσι ήρθε η μεγάλη νίκη (1-3) επί της Άιντραχτ στην άτυπη επανέναρξη της Μπουντεσλίγκα. H Mπουρούσια συνεχίζει τις υψηλές πτήσεις ανεβαίνοντας στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα και είναι ενδεικτικό πως απέχει μόλις έξι βαθμούς από την κορυφή. ΟΚ, μοιάζει πολύ δύσκολο να διεκδικήσει τον τίτλο, ωστόσο είναι σε θέση να εξασφαλίσει ένα εισιτήριο για το επόμενο Τσάμπιονς Λιγκ και το σημερινό ντέρμπυ με την επίσης διεκδικήτρια Λεβερκούζεν αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον.

Εκτός ο μέσος Ζακάρια.

Bet Info - Γκλάντμπαχ

Η Μπορούσια μετράει 8 συνεχόμενα γκολ/γκολ.

Μπάγερ Λεβερκούζεν

Δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα στη Βρέμη, εκεί που κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο - ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Χάβερτζ με δύο προσωπικά του τέρματα της έδωσε προβάδισμα στο πρώτο μέρος, με τους Βάιζερ και Ντεμιρμπάι να σκοράρουν επίσης και να οδηγούν τις Ασπιρίνες σε μία άνετη νίκη (1-4) επί της Βέρντερ, ενώ θα μπορούσαν κάλλιστα να έχουν σημειωθεί περισσότερα τέρματα από τους φιλοξενούμενους. Η Μπάγερ δείχνει να παραμένει σε καταπληκτική φόρμα, ειδικά όσο αφορά την επιθετική της γραμμή και βρίσκεται προ των πυλών της τετράδας που αποτελεί και τον βασικό φετινό της στόχο.