Γκλάντμπαχ

Η συμπεριφορά των Πουλαριών στο Ολυμπιακό Στάδιο θα μπορούσε να χαρακτηριστεί ως αφελής αφού έπαιξαν με έναν τρόπο που άφηνε εξαιρετικά εκτεθειμένη την άμυνα τους. Το προβάδισμα του Αζάρ στο 29' από το σημείο του πέναλτυ μέσα σε πέντε λεπτά είχε ανατραπεί, αντίστοιχη η εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο με το επιμέρους σκορ να είναι το ίδιο (το δεύτερο γκολ ο νεοαποκτηθείς Πλέα) και εν τέλει η Μπορούσια ηττήθηκε δίκαια με σκορ 4-2 από τη Χέρτα. Αυτό ήταν και το πρώτο ''στραπάτσο'' της χρονιάς για την ομάδα της Γκλάντμπαχ που μετράει δύο νίκες μπροστά στο κοινό της και θέλει σήμερα να τις τριτώσει.

Αμφίβολοι οι μεσοεπιθετικοί Στιντλ και Ράφαελ.

Bet Info - Γκλάντμπαχ

Έχει πετύχει 7 τέρματα στις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές.

Άιντραχτ Φρ.

Πρέπει μάλλον να είναι ευχαριστημένη από το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) κατά τη φιλοξενία στη Φρανκφούρτη της Λειψίας, σε ένα παιχνίδι που θα μπορούσε μεν να κερδίσει αλλά θα ήταν πιο πιθανό να χάσει λόγω ευκαιριών της φιλοξενούμενης. Με αρκετά κενά στην απόδοση τους οι Αετοί που προηγήθηκαν με τον Φερνάντες αλλά ''πάγωσαν'' μετά την ισοφάριση, η είσοδος προς το τέλος του Άντε Ρέμπιτς έδωσε πνοή στην επίθεση κι ενθουσίασε τον κόσμο που ήθελε πολύ να τον ξαναδεί στον κορμό της ομάδας. Πρώτος κερδισμένος βαθμός μετά από δύο σερί ήττες, ακολουθεί εντός έδρας ματς με το Αννόβερο την Κυριακή.

Επιστρέφει ο κεντρικός αμυντικός Βίλεμς, μακροχρόνια τα προβλήματα.