Γκιμαράες

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την Γκιμαράες, αυτή την φορά στην έδρα της Πορτιμονένσε με 1-0. Δεν προχώρησαν σε σκοπιμότητες οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι βρήκαν εν τέλει το γκολ που έψαχναν τέσσερα λεπτά μετά την είσοδο του Ντουάρτε στον αγωνιστικό χώρο, στο 67ο λεπτό. Πλέον η ομάδα του Βιειρά βρίσκεται στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 49-32 και 46 βαθμούς.

Εκτός σταθερά βρίσκεται ο αναπληρωματικός Αζίζ (επιθετικός).

Ζιλ Βιθέντε

Σημαντική νίκη με 1-0 κατάφερε να πάρει η Ζιλ Βιθέντε, εντός έδρας απέναντι στην ποιοτική Ρίο Άβε. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Ροντρίγκο στο 39ο λεπτό ενώ η κόκκινη που δέχθηκε ο Ρούμπεν στο 54ο λεπτό δεν επηρέασε καθώς οι συμπαίκτες του έκλεισαν πολύ καλά όλους τους κενούς χώρους. Στην 11η θέση πλέον η ομάδα του Ολιβέιρα με ρεκόρ 32-37 και 36 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Φονσένκα (αμυντικός), Γκόμεζ (αμυντικός), Ενρίκε (μέσος), Λίμα (επιθετικός), Ρούμπεν (αμυντικός) και Ντα Σίλβα (τερματοφύλακας).