Γκιμαράες

Μπορεί να παρουσίασε μία αρκετά ανταγωνιστική εικόνα, ωστόσο η Γκιμαράες δεν μπόρεσε να αποφύγει την ήττα στην έδρα της Σπόρτινγκ με 3-1. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων στην αναμέτρηση παρόλα αυτά το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν τον δείκτη του σκορ με τον Μπονατίνι στο 67ο λεπτό. Στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα πλέον η ομάδα του Βιείρα με ρεκόρ 13-11 και 12 βαθμούς.

Δεν προέκυψε κάποιο καινούργιο πρόβλημα τραυματισμού πέρα των μακροχρόνιων.

Μπελενένσες

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη σε όλες τις διοργανώσεις για την Μπελενένσες, με 3-2 εντός έδρας απέναντι στην Άβες. Οι γηπεδούχοι μπορεί να βρέθηκαν πίσω στο σκορ μόλις στο 1ο λεπτό ωστόσο κατάφεραν να ισοφαρίσουν δις πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος μπήκαν δυναμικά καταφέρνοντας να κερδίσουν με αυτογκόλ του Μέχρεμιτς στο 66ο λεπτό. Στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα πλέον η ομάδα του Ριμπέιρο με ρεκόρ 7-11 και 8 βαθμούς.

Εκτός ο αναπληρωματικός Κάου (αμυντικός).