Γκιμαράες

Ισόπαλη με 2-2 αναδείχθηκε η Γκιμαράες, με 2-2 στην έδρα της Φαρένσε. Οι φιλοξενούμενοι παρότι προηγήθηκαν στο πρώτο μέρος και πιο συγκεκριμένα στο 2ο λεπτό, δέχθηκαν την ανατροπή πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος αν και έπαιζε με δέκα παίκτες από το 51ο λεπτό, βρήκε την ισοφάριση με κεφαλιά του Κουαρέσμα στο 91ο λεπτό. Σταθερά στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Μπίνο με ρεκόρ 35-39 και 42 βαθμούς.

Εκτός οι Αμοά (μέσος) και Σουλιμάν (αμυντικός).

Φαμαλικάο

Πολύ σημαντική νίκη πήρε η Φαμαλικάο, με 1-0 εντός έδρας κόντρα στη Σάντα Κλάρα. Εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε στο 34ο λεπτό, πίεσε καταφέρνοντας να κερδίσει πέναλτι το οποίο και μετέτρεψε σε γκολ ο Ροντρίγκες στο 82ο λεπτό. Στη 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Βιειρά με ρεκόρ 35-44 και 34 βαθμούς, στο -4 από τις θέσεις του υποβιβασμού.

Εκτός οι Καμπάνια (επιθετικός) και Ζορντάο (μέσος).