Γκεντσεμπιρλιγκί

Δεύτερη σερί ήττα, τρίτο σερί ματς δίχως νίκη στο πρωτάθλημα. Αυτή τη φορά απο τη Ρίζεσπορ. O αντίπαλος κατάφερε να προηγηθεί στο 70ο λεπτό της συνάντησης και αυτό ήταν το κρίσιμο σημείο για να κριθεί το παιχνίδι. Μοιρασμένο το ματς το περισσότερο διάστημα (8-7 τελικές, 4-3 στο στόχο), στο φινάλε η Γκεντσλέρ βγήκε όλη μπροστά και δέχτηκε τη χαριστική βολή στο 92'.  Στη 13η θέση με 18 βαθμούς η Γκεντσλερμπιρλίγκι, μοιάζει  σε ικανοποιητικό βαθμό να τα πηγαίνει καλά εντός.

Εκτός μόνο ο αναπληρωματικός κίπερ Ντιαλό.

Bet Info - Γκεντσεμπιρλιγκί

7/8 GG & over 2.5 στα πιο πρόσφατα πρωταθλήματος.

Γκαζιαντέπ

Η Φενέρ «χάλασε» το αήττητο τεσσάρων αγωνιστικών (2-2-0) της Γκαζιαντέπ κερδίζοντας με 2-0 στην έδρα της δεύτερης. Σαφέστατα ανώτερη και πιο ουσιαστική η φιλοξενούμενη σε ένα ματς πάντως με μοιρασμένες τελικές (10-10). Το γκολ του Κρούζε στο 51ο λεπτό ήταν το καθοριστικό. Πάλεψε μέχρι το φινάλε η Γκαζιαντέπ για βαθμό που δέχτηκε το δεύτερο στις καθυστερήσεις. Ακριβώς στη μέση της βαθμολογίας με 24 βαθμούς.

Τραυματίας ο παγκίτης Αμπντούλ Αζίζ Τετέ (Μ).