Γκαζιαντέπ

Διπλάρα στην έδρα της Ρίζεσπορ με 2-1, το πρώτο φετινό μακριά απο την έδρα της με εξαιρετική εμφάνιση με τους φιλοξενούμενους να παίζουν μπαλάρα στα πρώτα 15 λεπτά του παιχνιδιού και να «καταπίνουν» τον αντίπαλο τους. Στην επανάληψη, ο Σουμούντικα άλλαξε το σχήμα, η ομάδα του γύρισε πίσω και προσπάθησε με ένα συμπαγές σχήμα να κρατήσει το σκορ. Στο 65' η Ρίζεσπορ μείωσε αλλά τίποτα δεν άλλαξε ως το φινάλε. Εύκολο μεσοβδόμαδο 4-0 επί της Κιρίκαλε που αγωνίζεται στο ερασιτεχνικό πρωτάθλημα για το κύπελλο.

Πρόβλημα στην επίθεση με τους Σελίκ και Καγιόντε να απουσιάζουν, ο πρώτος λόγω τιμωρίας.

Bet Info - Γκαζιαντέπ

Συμπληρώθηκαν τέσσερα ματς στα οποία η Γκαζιαντέπ είναι αήττητη, με 10 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Γκοζτέπε

Έκανε το θαυμα απέναντι στη Κόνιασπορ την περασμένη εβδομάδα και κατάφερε να κερδίσει με 10 παίκτες! Το πόσο παθητικός ήταν ο αντίπαλος, δύσκολα μπορεί να περιγραφεί. Οι της Κόνιασπορ έπαιζαν για τον βαθμό ενώ είχαν παίκτη παραπάνω στο γήπεδο! Τιμωρήθηκε ωστόσο στο 95' με πέναλντι υπέρ της Γκεζτέπε! Αποθεώθηκε ο Τούνα, εκπληκτική διαχείριση στο ματς, εξαιρετική αντίδραση της ομάδας στην κόντρα. «Έσπασε το ρόδι» η ομάδα της Σμύρνης με την πρώτη νίκη της σεζόν στη Super Lig. Πρόκριση με εύκολο 3-0 επί της Γιογκατσπόρ για το κύπελλο μεσοβδόμαδα.