Γιουβέντους

Δυσκολεύτηκε πολύ στο στάδιο Αντρέα Μπεντεγκόντι κόντρα στη μαχητική Ελλάς Βερόνα, βρήκε τον τρόπο να ξεκλειδώσει την αντίπαλη άμυνα σε κρίσιμο χρονικό σημείο (50') με το πλασέ του Κριστιάνο Ρονάλντο αλλά αυτό δεν της ήταν αρκετό αφού ισοφαρίστηκε 10 λεπτά πριν το τέλος στο τελικό 1-1. Κακό το αποτέλεσμα φυσικά για τους πρωταθλητές που είδαν και την Ίντερ να κερδίζει, συνεπώς η απόσταση από την κορυφή διευρύνθηκε στους 10 βαθμούς και η αποστολή για το σκουντέτο δυσκόλεψε κι άλλο. Ελαφρυντικό βέβαια οι πολλές απουσίες, 8-2-1 με 6/11 over o απολογισμός φέτος στο Πεδεμόντιο.

Κιελίνι (Α), Μπονούτσι (Α), Αρτούρ (Μ), Κουαδράδο (Ε), Μοράτα (Ε) δεν είναι διαθέσιμοι.

Bet Info - Γιουβέντους

Η εστία της παρέμεινε ανέπαφη στα 6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.

Σπέτσια

Κακό το πρώτο ημίχρονο της στο εντός έδρας παιχνίδι με την Πάρμα, αντιμετώπισε αρκετά προβλήματα και δέχτηκε δύο γκολ αλλά στην επανάληψη ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση της και χάρη σε δύο τέρματα του Γκιάζι κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας (2-2). Η αποφυγή της ήττας από μόνη της ήταν σημαντική για τους νεοφώτιστους καθώς ο αγώνας ήταν απέναντι σε ομάδα με ίδιο στόχο (την εξασφάλιση της παραμονής), η απόσταση πάντως από την επικίνδυνη ζώνη μειώθηκε στους 7 βαθμούς μετά τη νίκη της Κάλιαρι. Πολύ καλή τηρουμένων των αναλογιών η συγκομιδή μακριά από τη Λιγουρία (4-3-5 με 10/12 over).

Πομπεγκά (Μ) και Σαπονάρα (Ε) δεν παίζουν απόψε.