Γιουβέντους

Μολονότι προηγήθηκε με το γκολ του Ντε Λιχτ σε ιδεατό χρονικό σημείο λίγο πριν την ανάπαυλα, δεν έπιασε καλά στάνταρ απόδοσης στο δεύτερο ημίχρονο και με γκολ στο φινάλε εν τέλει γνώρισε την ήττα (2-1) από την Ουντινέζε. Μικρό το κακό πάντως καθώς απομένουν τα τυπικά προκειμένου η Μεγάλη Κυρία να στεφθεί και πάλι πρωταθλήτρια Ιταλίας, κάτι που πιθανόν να συμβεί απόψε κόντρα στη Σαμπντόρια. Ο Μαουρίσιο Σάρι πραγματοποιεί κάποιο εύλογο ροτέισον προκειμένου η ομάδα του να είναι όσο το δυνατόν πιο έτοιμη στον αγώνα με τη Λυών για το Τσάμπιονς Λιγκ τον Αύγουστο, σχεδόν άψογη η εικόνα στο Τορίνο (15-2-0 με 13/17 over).

Nτε Σίλιο (Α), Κιελίνι (Α), Κεντίρα (Μ) και Κόστα (Μ) δεν είναι διαθέσιμοι.

Bet Info - Γιουβέντους

7 συνεχόμενα γκολ/γκολ & over.

Σαμπντόρια

Χωρίς να είναι σε καμία περίπτωση κατώτερη από την Τζένοα στο ντέρμπυ της πόλης γνώρισε την ήττα (1-2) πληρώνοντας την αναποτελεσματικότητα της πλην του τέρματος που σημείωσε ο Μανόλο Γκαμπιαντίνι στο 32ο λεπτό της αναμέτρησης. Οι μπλουτσερκιάτι είδαν το νικηφόρο σερί που είχε προηγηθεί να λαμβάνει άδοξα τέλος, ωστόσο έχουν εξασφαλίσει την παραμονή τους στη μεγάλη κατηγορία του ιταλικού ποδοσφαίρου και είναι πρακτικά αδιάφοροι στις τελευταίες αγωνιστικές, πλην ίσως ενός καλύτερου βαθμολογικού πλασαρίσματος. Μόλις μία ισοπαλία μακριά από τη Λιγουρία (6-1-10 με 11/17 over).

Tιμωρημένοι οι Κόλει (Α), Βιειρά (Μ), τραυματίας ο Εκντάλ (Μ).