Γιουβέντους

Έπαιξε καλά στο Ολίμπικο, πήρε το προβάδισμα με προβολή του Κριστιάνο Ρονάλντο αλλά δεν αξιοποίησε τις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν για να ''τελειώσει'' το παιχνίδι και το πλήρωσε ακριβά δεχόμενη γκολ από τη Λάτσιο στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Ακόμα μία ισοπαλία (1-1) για την ομάδα του Κόντε, ο οποίος δήλωσε πως η περίοδος χάριτος τελείωσε οριστικά και πλέον χρειάζονται μόνο νίκες. Τουλάχιστον η διαφορά των 4 βαθμών από την κορυφή δεν αυξήθηκε, 2-1-0 με 2/3 over το σερί στο Τορίνο για το πρωτάθλημα, ενώ έπεται η θεωρητικά βατή αποστολή στο Allianz Stadium με τη Φερεντσβάρος για το Τσάμπιονς Λιγκ την Τρίτη.

Δεν υπολογίζονται απόψε οι Κιελίνι (Α), Μπονούτσι (Α), Ράμσει (Μ) και Κιέζα (Ε).

Bet Info - Γιουβέντους

5 γκολ/γκολ στα 6 τελευταία ματς στο πρωτάθλημα.

Κάλιαρι

Η αποβολή αντίπαλου ποδοσφαιριστή στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου άνοιξε διάπλατα το δρόμο για τη νίκη (2-0) επί της Σαμπντόρια στη Σαρδηνία, με δύο γκολ στην επανάληψη από τους Ζοάο Πέδρο και Ναντές. Τρίτο τρίποντο στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές για τους νησιώτες που επιβεβαιώνουν το φορμάρισμα τους, μένει να δούμε όμως πόση διάρκεια μπορούν να έχουν στα παιχνίδια τους και κυρίως εάν έχουν βελτιώσει όντως τις αμυντικές τους δυνατότητες. Το κλίμα στο εσωτερικό του συλλόγου είναι πάντως πολύ καλό, μέτριες οι επιδόσεις μακριά από το Κάλιαρι μέχρι και σήμερα (1-1-2 με 3/4 over).

Tσιεπαλντέλι (Α), Φαραγκό (Μ) είναι εκτός, ερωτηματικό ο μπακ Λυκογιάννης.