Γερμανία

Καταφανής η ανωτερότητα της στο εκτός έδρας παιχνίδι με τη Ρουμανία, έφτασε δίκαια στην επικράτηση (0-1) χάρη σε γκολ του Γκνάμπρι στο 17ο λεπτό αλλά αν μη τι άλλο προβλημάτισε με την σπατάλη ευκαιριών και την αδυναμία της να ''τελειώσει'' το ματς νωρίτερα από το τελικό σφύριγμα. Από την άλλη πλευρά όμως και με βάση το προηγηθέν 3-0 επί της Ισλανδίας, τα ''Πάντσερ'' διατήρησαν και πάλι ανέπαφη την εστία τους και παράλληλα επιβεβαιώνουν πως είναι το απόλυτο φαβορί του γκρουπ J προκειμένου να καταλάβουν την πρώτη θέση. Το αποψινό παιχνίδι θα διεξαχθεί στο Ντούισμπουργκ και φυσικά δε θα έχει θεατές λόγω της πανδημίας.

Mπραντ (Μ), Χάλστενμπεργκ (Α), Σίλε (Α) και Χόφμαν (Ε) δεν είναι διαθέσιμοι.

Γερμανία (4-3-3) : ter Stegen - Can, Ginter, Rüdiger, Klostermann - Neuhaus, Kimmich, Gündogan - Havertz, Gnabry, Werner

Σκόπια

Εύκολο ήταν το προ ημερών έργο της καθώς φιλοξένησε στα Σκόπια της αδύναμης ομάδας του Λιχτενστάιν και έφτασε σε μία εμφατική νίκη με σκορ 5-0. Πρωταγωνιστές για τους γηπεδούχους οι Τραικόβσκι, Ελμάς και Νεστορόβσκι που ανέδειξαν εκ νέου τις επιθετικές αρετές της ομάδας, πολύ καλύτερο ήταν το δεύτερο ημίχρονο όπου υπήρξαν περισσότερες επιθετικές προσπάθειες και τέρματα. Βέβαια, οι Σκοπιανοί ηττήθηκαν στην πρεμιέρα από τη Ρουμανία (3-2) και οι ελπίδες τους για να καταλάβουν ακόμα και τη δεύτερη θέση περιορίστηκαν, ωστόσο απομένει πολύς δρόμος ακόμα και υπάρχει διάθεση να παλέψουν και απόψε.

Πρακτικά πλήρης απόψε.

Σκόπια (4-2-3-1) : Dimitrievski - Ristovski, Musliu, Ristevski, Alioski - Nikolov, Bardhi - Trajkovski, Pandev, Elmas - Nestorovski