Γερμανία

Μετά από δύο ισοπαλίες στον Όμιλο, η Γερμανία επέστρεψε στο δρόμο των επιτυχιών επικρατώντας με σκορ 1-2 της Ουκρανίας εκτός έδρας χάρη σε τέρματα των Γκίντερ και Γκορέτσκα. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στα μέσα της επανάληψης βάζοντας φωτιά στο παιχνίδι, τίποτα δεν άλλαξε βέβαια αλλά και πάλι η εμφάνιση δε θεωρήθηκε επιτυχημένη με βάση τις πάμπολλες απουσίες του αντιπάλου αλλά και το ποδόσφαιρο που έπαιξαν οι Γερμανοί, γεγονός που ώθησε τον προπονητή Γιοακίμ Λεβ σε μία έντονη τοποθέτηση στην συνέντευξη τύπου. Υπάρχει μεγάλη πίεση για πειστική νίκη απόψε καθώς η πίεση προς τον Λεβ είναι μεγαλύτερη από ποτέ.

Χωρίς κάποιο σοβαρό πρόβλημα θα παραταχτεί απόψε η Γερμανία.

Γερμανία (3-4-3): Νόιερ – Γκίντερ, Ζίλε, Ρίντιγκερ – Κλόστερμαν, Κίμιχ, Κρόοζ, Χάλστενμπεργκ – Γκορέτσκα, Γκνάμπρι, Βέρνερ

Ελβετία

Φτωχή εμφάνιση και ήττα (1-0) στην Ισπανία από την εκεί εθνική ομάδα για τους Ελβετούς που αρκέστηκαν σε παθητικό ρόλο εξουδετερώνοντας σε ένα βαθμό τα ατού των αντιπάλων, ωστόσο μία ασυνεννοησία στην άμυνα στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης ήταν αρκετό για να δεχτούν γκολ και να ηττηθούν. Μόλις ένας κερδισμένος βαθμός στις πρώτες τρεις αγωνιστικές του Ομίλου έως τώρα για την ομάδα του Βλάντιμιρ Πέτκοβιτς που τη δεδομένη χρονική στιγμή δείχνουν το πρώτο φαβορί για την τέταρτη θέση και τον υποβιβασμό στην δεύτερη κατηγορία του Nations League, κυρίως λόγω της ήττας από την Ουκρανία.

Ακάντζι (Α) και Στέφεν (Μ) δεν είναι διαθέσιμοι απόψε.

Ελβετία (5-3-2): Ζόμερ – Βίντμερ, Ελβέντι, Σαρ, Ροντρίγκες, Μπενίτο – Τζάκα, Σο, Φρέουλερ – Σεφέροβιτς, Μεχμέντι