Γεωργία

Η Γεωργία στο ντεμπούτο του κόουτς Σανιόλ κατάφερε να δυσκολέψει την Σουηδία, παρόλα αυτά γνώρισε την ήττα με 1-0. Ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς στόπαρε ωραία με το στήθος μέσα στην αντίπαλη περιοχή. Με «τυφλή» πάσα ακριβείας βρήκε τον Κλάεσον και αυτός εκτέλεσε για το τελικό 1-0 στο 35ο λεπτό. Νωρίτερα και ειδικότερα στο 14ο λεπτό οι Γεωργιανοί έχασαν μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξουν το σκορ σε τετ α τετ, με τον Νόρντφελντ να αποκρούει. Στο δεύτερο μέρος οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν σημαντικές ευκαιρίες, με τους Σουηδούς να «χαμογελούν» στο τέλος.

Μέσα και ο Κραβατσκέλια (Μ)

Bet Info - Γεωργία

4/5 under 2.5 πρόσφατα.

Ισπανία

«Γκέλα» θεωρείται για την Ισπανία η ισόπαλη πρεμιέρα κόντρα στην Ελλάδα με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι αλλά στο τέλος να μένουν στο 1-1. Η Ισπανία ήταν ανώτερη, είχε συντριπτικά υπέρ της την κατοχή της μπάλας, αλλά δεν μπόρεσε να απειλήσει ουσιαστικά πέραν 3-4 πολύ καλών φάσεων που έβγαλε. Η ελληνική ομάδα παίζοντας κλειστή άμυνα άντεξε μισή ώρα. Στο 32΄η Ισπανία προειδοποίησε με το σουτ στο δοκάρι του Όλμο κι ένα λεπτό αργότερα ο Μοράτα από εξαιρετική πάσα του Κόκε και έξοδο τελείωμα άνοιξε το σκορ. Όμως στο 56΄ένα κακό κοντρόλ και στη συνέχεια ένα ριψοκίνδυνο τάκλιν προ του Μασούρα του Μαρτίνεθ απέφερε πέναλτι από το οποίο ο Μπακασέτας σημείωσε το 1-1, στην πρώτη τελική προσπάθεια της Εθνικής μας. Η κυριαρχία των Ισπανών στη συνέχεια έγινε ολοκληρωτική αλλά στο τέλος περιορίστηκε στον βαθμό.

Μέσα ο Σέρχιο Ράμος αλλά και ο φορ Μορένο.