Γαλατασαράι

Δεν έδειξε ανταγωνιστική εικόνα την Κυριακή η Γαλατασαράι η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με 2-2, στην έδρα της Τραμπζονσπόρ. Οι φιλοξενούμενοι, παρότι προηγήθηκαν με δύο τέρματα του Κίλιντς στο 20ο και 33ο λεπτό, κλείστηκαν με αποτέλεσμα να δεχθούν την ισοφάριση. Δύσκολος όμιλος για να μπορέσει να πάρει πρόκριση στους «32» του Europa League η ομάδα του Τερίμ, θα παλέψει και για την 3η θέση που οδηγεί στο Conference.

Εκτός οι σημαντικοί Μποέι (αμυντικός), Φεγκουλί (μέσος) και Τουράν (μέσος). Αμφίβολοι οι Ελαμπντελαουί (μπακ) και Γιλμάζ (επιθετικός).

(4-1-4-1): Μουσλέρα - Γεντλίν, Νέλσον, Μαρκάο, Φαν Άαχνολτ - Κουτλού - Κίλιντς, Μορουτάν, Σισαλντάου, Ακτούρκογλου - Μπάμπελ.

Λάτσιο

Αναποτελεσματική ήταν η Λάτσιο στο ντέρμπι κόντρα στη Μίλαν όπου και ηττήθηκε με 2-0 στο Μιλάνο. Οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να κυριαρχήσουν στην αναμέτρηση, δέχθηκαν από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο με τον Σάρι να έχει πολλά παράπονα από την μεσοαμυντική γραμμή του. Μοναδικός στόχος των Ιταλών είναι να βρεθούν στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Εκτός ο αναπληρωματικός Αντεκάνιε (επιθετικός).

(4-3-3): Ρέινα - Χισάι, Ατσέρμπι, Γκαμπάρον, Λατσάρι - Αλμπέρτο, Λούκας Λέιβα, Μιλίνκοβιτς Σάβιτς - Πέδρο, Ιμόμπιλε, Άντερσον.