Φράιμπουργκ

Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 15ο λεπτό της εξόδου στο Ντόρτμουντ, έκτοτε ισορρόπησε το παιχνίδι αλλά απέτυχε να εκμεταλλευτεί κάποια από τις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα (1-0) από τη Μπορούσια. Μέσα στο πρόγραμμα το αποτέλεσμα αυτό για το συγκρότημα του Στράιχ που όμως δεν παύει να βρίσκεται σε φάση κάμψης, όπως μαρτυρά και το αρνητικό σερί (1-1-4) του τελευταίου χρονικού διαστήματος. Παρά ταύτα, οι κοκκινόμαυροι βρίσκονται μόλις τρεις βαθμούς μακριά από την έκτη θέση της κατάταξης, καλή η εντός έδρας παρουσία τους φέτος (5-2-4 με 6/11 under).

Aμφίβολοι οι Χάμπερερ (Μ), Βάλσμιντ (Ε).

Bet Info - Φράιμπουργκ

4 συνεχόμενα under μετράει η Φράιμπουργκ.

Ουνιόν Βερολίνου

Έμεινε μάλλον ανικανοποίητη από τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) που απέσπασε στο Βερολίνο από τη Βόλφσμπουργκ, με δεδομένο το προβάδισμα δύο τερμάτων που είχε με τους Άντερσον και Φρίντριχ στις αρχές της επανάληψης. Εν τω μεταξύ, αλγεινή εντύπωση προκάλεσαν τα επεισόδια που ξέσπασαν στις κερκίδες ανάμεσα στους οπαδούς των δύο ομάδων λίγο πριν από την ανάπαυλα. Μεσοβδόμαδα οι πρωτευουσιάνοι γνώρισαν τον αποκλεισμό από το Κύπελλο μετά την ήττα με 3-1 από τη Λεβερκούζεν, ωστόσο ο συγκεκριμένος θεσμός δεν τους πολυενδιέφερε. Λιγότερο καλή η εκτός έδρας συγκομιδή (3-2-7 με 7/12 over).

Πλήρης σήμερα η Ουνιόν.

Bet Info - Ουνιόν Βερολίνου

Η Ουνιόν σκόραρε ακριβώς δύο γκολ και στις 5 τελευταίες αγωνιστικές του πρωταθλήματος.