Φράιμπουργκ

Ήταν υπέρ του δέοντος φλύαρη στο Βερολίνο καθώς διατήρησε σε πολύ υψηλά ποσοστά κατοχής τη μπάλα, δημιούργησε ευκαιρίες αλλά εν τέλει έφυγε με κατεβασμένο το κεφάλι αφού η γηπεδούχος Χέρτα είχε την ουσία και την υποχρέωσε σε ήττα (1-0). Το συγκρότημα του Στράιχ παρουσιάζει κάποια νεκρά διαστήματα όταν αγωνίζεται εκτός έδρας, όμως αυτό είναι απόλυτα λογικό με βάση την ποιότητα και την εμπειρία που το διακρίνει και ''ξεχνιέται'' από τη στιγμή που καταλαμβάνει την έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Εξαιρετική η συγκομιδή μπροστά στο κοινό της ομάδας (4-2-1 με 4/7 over).

Θα λείψει ο φορ Βάλσμιντ.

Bet Info - Φράιμπουργκ

Η Φράιμπουργκ έχει δεχτεί μόλις 6 τέρματα εντός έδρας, πρόκειται για την καλύτερη επίδοση στη Μπουντεσλίγκα.

Μπάγερν Μονάχου

Για 45 λεπτά τα βρήκε σκούρα κατά τη φιλοξενία της Βέρντερ στο Μόναχο, ωστόσο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου βρήκε δύο τέρματα και όλα έγιναν πολύ πιο εύκολα. Το τελικό 6-1 δείχνει τη δυναμική που ανέπτυξαν οι πρωταθλητές απέναντι στην καλύτερη τους ''πελάτισσα'' τα τελευταία χρόνια, ενώ πρωταγωνιστής ήταν αν μη τι άλλο ο Κοουτίνιο που ήταν ο ενορχηστρωτής της στο μεσοεπιθετικό κομμάτι του παιχνιδιού. Με νίκη απόψε στο Φράιμπουργκ οι Βαυαροί θα φτάσουν στο -4 από την κορυφή και τις Λειψία και (πιθανότατα) Γκλάντμπαχ, με ψεγάδια η φετινή εκτός έδρας παρουσία τους (3-2-2 με 6/7 over).

Oι αμυντικοί Ερνάντες και Ζίλε, καθώς και οι μεσοεπιθετικοί Γκορέτσκα και Κομάν θα απουσιάσουν.