Φράιμπουργκ

Οφείλει να είναι χαρούμενη με το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) που απέσπασε στο Άλτε Φουστεράι καθώς υστέρησε ολοφάνερα σε σχέση με τη γηπεδούχο Ουνιόν Βερολίνου, μολονότι προηγήθηκε με το γκολ του Γκρίφο. Το συγκρότημα του Στράιχ συμπλήρωσε πλέον τέσσερις αγωνιστικές χωρίς τρίποντο κι έχει υποχωρήσει αισθητά στον βαθμολογικό πίνακα. Η Φράιμπουργκ μπορεί να έχει χάσει μόλις έναν αγώνα από τους πρώτους πέντε αλλά της κοστίζει το γεγονός πως έχει πανηγυρίσει μόλις ένα τρίποντο, εξ ου και η φτωχή συγκομιδή βαθμών.

Πρακτικά πλήρης η Φράιμπουργκ.

Bet Info - Φράιμπουργκ

4 γκολ/γκολ στα 5 πρώτα της παιχνίδια.

Μπάγερ Λεβερκούζεν

Της κόστισε πολύ στην Πράγα η αποβολή του Μπελαραμπί στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης με τη Σλάβια, καθώς υποχρεώθηκε από νωρίς σε παθητικό ρόλο, δέχτηκε γκολ στο 80ο λεπτό και γνώρισε την ήττα (1-0). Απόλυτα μοιρασμένος ο Όμιλος του Γιουρόπα Λιγκ με όλες τις ομάδες να έχουν από 3 βαθμούς, ακολουθεί την ερχόμενη Πέμπτη νέα έξοδος απέναντι στην Χάποελ Μπιερ Σεβά. Όσο αφορά το πρωτάθλημα, οι Ασπιρίνες παραμένουν χωρίς ήττα μέχρι στιγμής έχοντας ως πιο πρόσφατο αποτέλεσμα τη νίκη επί της Άουγκσμπουργκ με σκορ 3-1 στο Λεβερκούζεν.