Φράιμπουργκ

Το γκολ που δέχτηκε μόλις στο πρώτο λεπτό της συνάντησης με την Ουνιόν στο Βερολίνο την επηρέασε σε αποφασιστικό βαθμό αφού δε μπόρεσε ποτέ να ανακάμψει ώστε να απαντήσει αναλόγως. Αντίθετα, δέχτηκε προς το τέλος και δεύτερο τέρμα με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα (2-0) από τους πιο ψυχωμένους πρωτευουσιάνους. Τέλος στο θετικό σερί της ομάδας του Στράιχ, συνεχίζει να βρίσκεται βέβαια ψηλά στην κατάταξη (πέμπτη θέση) και θεωρείτε καθ' όλα ικανή να τερματίσει στο πρώτο μισό της τελικής βαθμολογίας έχοντας πάντα ως ισχυρό της χαρτί την έδρα της (1-2-1 με 3/4 over).

Θα λείψουν οι Σβόλοβ (Τ), Κίμπλερ (Α).

Λειψία

Μετρούσε τρία συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα και το παιχνίδι με τη Ζενίτ έδειξε να στραβώνει όταν βρέθηκε πίσω στο σκορ, ωστόσο η Λειψία στο δεύτερο ημίχρονο ήταν εξαιρετική φτάνοντας στην ανατροπή (2-1) που αποτέλεσε σημαντικό βήμα πρόκρισης στα νοκ άουτ του Τσάμπιονς Λιγκ. Είχε προηγηθεί ακόμα ένα εντός συνόρων στραβοπάτημα, αυτή τη φορά στη Red Bull Arena κόντρα στη Βόλφσμπουργκ (1-1), μολονότι ο Τίμο Βέρνερ είχε δώσει το προβάδισμα στους Κόκκινους Ταύρους. Στην πέμπτη θέση της κατάταξης αλλά στο -1 από την πρώτη Γκλάντμπαχ η Λειψία που είναι αήττητη εκτός έδρας (3-1-0 με 3/4 over).