Φράιμπουργκ

Κέρδισε με το σπαθί της το βαθμό της ισοπαλίας (2-2) στο Βόλφσμπουργκ απέναντι στην τοπική ομάδα μολονότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με δύο τέρματα διαφορά από νωρίς. Σκόρερ για το συγκρότημα του Στράιχ οι Χέλερ και Σαλάι σε ένα αποτέλεσμα που επιτρέπει στη Φράιμπουργκ να ελπίζει βάσιμα σε έξοδο στην Ευρώπη καθώς μείωσε τη διαφορά στο -1 από την έβδομη Χοφενχάιμ ενώ διατήρησε και το -4 από την έκτη Βόλφσμπουργκ. Βέβαια στις τάξεις του συλλόγου εξακολουθεί να μη γίνεται ξεκάθαρα λόγος για το Γιουρόπα Λιγκ, όμως με τρεις αγωνιστικές μόλις να απομένουν όλα είναι κάτι παραπάνω από εφικτά.

Πρακτικά πλήρης απόψε η Φράιμπουργκ.

Bet Info - Φράιμπουργκ

6 under σημειώθηκαν στις 7 τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις της.

Χέρτα

Ο σέντερ φορ Πιόντεκ σκόραρε ξανά για τους πρωτευουσιάνους που βλέπουν στο πρόσωπο του Πολωνού τον άξιο αντικαταστάτη του Ιμπίσεβιτς, ωστόσο η αποβολή του Μπογιατά στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου άλλαξε πλήρως την εικόνα του παιχνιδιού. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι της Άιντραχτ εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό τους πλεονέκτημα σημειώνοντας τέσσερα τέρματα και υποχρέωσαν τη Χέρτα σε μία βαριά ήττα (1-4) στο Ολυμπιακό Στάδιο της πόλης. Στο -5 από την έβδομη θέση πλέον η ομάδα του Μπρούνο Λαμπαντία που είδε τις ελπίδες της για έξοδο στην Ευρώπη να περιορίζονται δραστικά αφού απομένουν μόλις τρεις αγωνιστικές.

Τιμωρημένος ο Μπογιατά (Α), οχτώ τραυματίες.