Φούλαμ

Παλικαρίσια ισοπαλία μπόρεσε να πάρει η Φούλαμ, στην έδρα της Τότεναμ με 1-1. Αν και βρέθηκε πίσω στο πρώτο ημίχρονο δεν το έβαλε κάτω και συνέχισε να πιέζει ώσπου βρήκε και το τέρμα που έψαχνε με τον Καβαλέιρο στο 74ο λεπτό. Θα μπορούσε με μεγάλη ευκολία να «κλέψει» το ματς στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης ωστόσο οι τελικές της προσπάθειες προς την εστία ήταν άκρως απογοητευτικές. Αρχίζει να ανεβαίνει βαθμολογικά η ομάδα του Πάρκερ που πλέον βρίσκεται στην 18η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 14-24 και 12 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Τσέρνι (μέσος), Λεμινά (μέσος) και Λόφτους-Τσικ (μέσος). Αμφίβολος ο ημιβασικός Μίτροβιτς (επιθετικός).

Τσέλσι

Εύκολη πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου κατάφερε να πάρει η Τσέλσι, με 4-0 απέναντι στην Μόρκαμπ. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Λάμπαρντ παρουσίασε για ακόμα μία φορά προβληματική εικόνα με αποτέλεσμα να ηττηθεί στο ντέρμπι απέναντι στην Μάντσεστερ Σίτι με 3-1, εντός έδρας. Καμία «σύνδεση» μεταξύ μεσαίας και αμυντικής γραμμής, το μόνο που κατάφερε η «αρμάδα» του Άγγλου κόουτς ήταν να μειώσει στο 92ο λεπτό με τον Οντόι διαμορφώνοντας παράλληλα και το τελικό σκορ. Πλέον οι «μπλε» βρίσκονται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 32-21 και 26 βαθμούς.

Συμπλήρωσε κάρτες και θα απουσιάσει ο βασικός Καντέ (μέσος), επιστρέφουν οι Κρίστενσεν (αμυντικός) και Τζέιμς (μπακ).