Φούλαμ

Έμεινε για ακόμα ένα ματς αήττητη η Φούλαμ η οποία ήρθε ισόπαλη με 0-0 στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας. Οι φιλοξενούμενοι είχαν τη πρωτοβουλία των κινήσεων πιέζοντας συνεχώς τον αντίπαλο, δεν κατάφεραν ωστόσο να βρουν το γκολ που θα τους έδινε ακόμα μεγαλύτερες ελπίδες για παραμονή στη κατηγορία. Ο Πάρκερ φαίνεται να έχει διορθώσει τα αμυντικά κενά που υπήρχαν στην ομάδα του το προηγούμενο διάστημα, η Φούλαμ συνεχίζει να βρίσκεται σταθερά στη 18ηθέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 21-3 και 23 βαθμούς, στο -3 πλέον από τη σωτηρία.

Αμφίβολος ο αναπληρωματικός Ρόντακ (τερματοφύλακας), σίγουρα εκτός ο σημαντικός Τσέρνι (μέσος).

Τότεναμ

Εκπληκτική εμφάνιση από τη Τότεναμ και δίκαια νίκη με το εμφατικό 4-0, εντός έδρας κόντρα στη Μπέρνλι. Η ομάδα του Μουρίνιο κατάφερε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό έπειτα από εκπληκτική σέντρα του Σον και τελείωμα του Μπέιλ. Στη συνέχεια ο Ουαλός βρήκε εξαιρετικά τον Κέιν που έγραψε στο 15ο λεπτό το 2-0 ενώ στο 31ο λεπτό σκόραρε και ο Λούκας. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε με εξαιρετικό σουτ και πάλι ο Μπέιλ στο 55ο λεπτό με τις «καρακάξες» πλέον να βρίσκονται στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 41-27 και 39 βαθμούς.

Εκτός σταθερά ο σημαντικός Λο Σέλσο (μέσος).