Φούλαμ

Πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας η Φούλαμ, από την έδρα της Μπέρνλι με 1-1. Οι φιλοξενούμενοι, τα βρήκαν «σκούρα» στο πρώτο μέρος καθώς απειλήθηκαν αρκετές φορές με τον Αρεολά να επεμβαίνει σωστά όποτε χρειάστηκε. Ωστόσο, κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο δεύτερο μέρος με τον Αινά στο 49ο λεπτό. Η ισοφάριση ήρθε τρία λεπτά αργότερα δίχως η ομάδα του Πάρκερ να μπορέσει να σκοράρει κάποιο άλλο τέρμα. Πλέον, βρίσκεται στη 18η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 20-32 και 19 βαθμούς, στο -6 από τη σωτηρία.

Αμφίβολος ο ημιβασικός Μίτροβιτς (επιθετικός), εκτός ο σημαντικός Τσέρνι (μέσος).

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

«Πικρή» ήττα με 3-0 δέχθηκε η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, στην έδρα της Γουέστ Χαμ. Έκανε ανόητο πέναλτι στο 41ο λεπτό δίνοντας την ευκαιρία στους γηπεδούχους να ανοίξουν το σκορ και από εκεί και έπειτα όλα χάθηκαν για τους φιλοξενούμενους καθώς έπεσαν ψυχολογικά με συνέπεια να δεχθούν άλλα δύο τέρματα στο 58ο και 96ο λεπτό. Πρέπει να επιστρέψει στις καλές εμφανίσεις αν θέλει να συνεχίζει να ελπίζει στην σωτηρία η ομάδα του Γουάιλντερ που παραμένει σταθερά στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 15-40 και 11 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Ίγκαν (αμυντικός), Μπέργκε (μέσος), Ο'Κόνελ (αμυντικός), Ρόμπινσον (αμυντικός) και Φλεκ (μέσος).