Φούλαμ

Ηττήθηκε για 6η συνεχόμενη φορά η Φούλαμ στο πρωτάθλημα. Αυτή την φορά παρουσιάστηκε βελτιωμένη σε σχέση με τις προηγούμενες εμφανίσεις αλλά και πάλι δεν μπόρεσε να κερδίσει τίποτα στο εκτός έδρας ματς απέναντι στην Λίβερπουλ όπου ηττήθηκε εκ νέου με τελικό σκορ 2-0. Αυτό ήταν και κάτι που οδήγησε στην απόλυση του προπονητή Γιοκάνοβιτς με τον κόουτς Ρανιέρι να παίρνει την σκυτάλη της τεχνικής ηγεσίας με στόχο να σώσει την ομάδα από την δύσκολη θέση στην οποία βρίσκεται αυτή την στιγμή. Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με ρεκόρ 11-31 και μόλις 5 βαθμούς.

Θα απουσιάσουν οι Μακντόναλντ (μέσος) και Ζαμπό (αμνυτικός).

Σαουθάμπτον

Σημαντική εντός έδρας ισοπαλία απέσπασε η Σαουθάμπτον απέναντι στην ποιοτική Γουότφορντ με 1-1. Οι γηπεδούχοι ήταν κυρίαρχοι στο πρώτο ημίχρονο και μπόρεσαν να προηγηθούν έπειτα από κλέψιμο του Ινγκς και τελείωμα του Γκαμπιαντίνι στο 20ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι όμως βρήκαν ρυθμό στο δεύτερο μέρος, απείλησαν αρκετές φορές την εστία του Μακάρθι και τελικά βρήκαν το γκολ με σουτ του Χολέβας στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης. Στην 17η θέση της βαθμολογίας οι «Άγιοι» με ρεκόρ 8-21 και 8 βαθμούς.

Εκτός ο Μπέρντραντ ο οποίος είναι τιμωρημένος λόγω κόκκινης κάρτας.