Φούλαμ

Κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ η Φούλαμ, με 1-1. Δέχθηκε ένα καταπληκτικό γκολ από τον Καβάνι στο πρώτο μέρος, κατάφερε να πιέσει και να βρει την ισοφάριση με τον Μπράιαν στο 76ο λεπτό. Αδιάφορη συνεχίζει να είναι η ομάδα του Πάρκερ καθώς είναι οριστικά υποβιβασμένη, στη 18η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 27-51 και 28 βαθμούς.

Εκτός οι Τσέρνι (μέσος), Ρόμπινσον (αμυντικός), Κονγκολό (αμυντικός) και Μίτροβιτς (επιθετικός).

Νιούκαστλ

Σε έναν ισορροπημένο αγώνα, η Νιουκάστλ κατάφερε να πάρει εντός έδρας νίκη με 1-0 κόντρα στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Σε εκπληκτική αγωνιστική κατάσταση βρίσκεται ο Γουίλοκ ο οποίος σκόραρε για ακόμα έναν αγώνα, αυτή τη φορά στο 49ο λεπτό έπειτα από ασίστ του Μέρφι. Πλέον, η ομάδα του Μπρους βρίσκεται στη 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 44-62 και 42 βαθμούς.

Εκτός οι Γουίλσον (επιθετικός), Φρέιζερ (μέσος), Χέιντεν (αμυντικός), Λασέλς (αμυντικός), Ντάρλοου (τερματοφύλακας), Άντερσον (μέσος) και Γιοένλιντον (επιθετικός). Αμφίβολος ο Σεντ Μαξιμίν (μέσος).