Φούλαμ

Ήταν ανταγωνιστική μόνο για ένα ημίχρονο και έτσι δεν μπόρεσε να αποφύγει την ήττα με 2-1, εντός έδρας από την Τότεναμ. Οι γηπεδούχοι πίεσαν πάρα πολύ σε όλο το πρώτο μέρος και μάλιστα ευτύχησαν να προηγηθούν στο  17ο λεπτό έπειτα από αυτογκόλ του Γιορέντε. Η ομάδα του Κλαούντιο Ρανιέρι όμως στο δεύτερο ημίχρονο έδωσε χώρους στους φιλοξενούμενους, αυτοί με την σειρά τους τους εκμεταλλεύτηκαν και έτσι κατάφεραν να φύγουν με τον βαθμό της νίκης με γκολ του Γουίνκς στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης. Στην 19η θέση του βαθμολογικού πίνακα οι γηπεδούχοι με ρεκόρ 21-51 και 14 βαθμούς.

Μοναδικό πρόβλημα τραυματισμού αυτό του Μάσον (στόπερ).

Μπράιτον

Έπαιξε με πολλές αλλαγές και εν τέλει ήρθε ισόπαλη με 0-0, εντός έδρας εναντίον της Γουέστ Μπρομ για τους 16 του FA Cup. Για το πρωτάθλημα τώρα, έχασε σχετικά εύκολα η Μπράιτον στην έδρα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 2-1. Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι καθ' όλη την διάρκεια και δίκαια έφτασαν στην κατάκτηση των τριών βαθμών. Το γκολ του Γκρός στο 72ο λεπτό δεν άλλαξε τις ισορροπίες στην αναμέτρηση. Στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα η ομάδα του Χιούγκτον με ρεκόρ 25-32 και 26 βαθμούς.

Εκτός λόγω υποχρεώσεων με την εθνική της Αυστραλίας θα παραμείνει ο Ράιαν (τερματοφύλακας) ενώ θα απουσιάσουν και οι Ιζκιέρδο (επιθετικός) και Μπερνάντο (μέσος).